Varbase Core (9.0.39) - en to mr translation catalogue (49 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Author
mr: लेखक

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: On
mr: वर

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Note:
mr: टीप:

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Path
mr: रस्ता

en: Updated
mr: सुधारित

en: Layout
mr: मांडणी

en: Picture
mr: चित्र

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Good
mr: चांगला

en: Off
mr: बंद

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Default theme
mr: मूलभूत थीम

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: No front page content has been created yet.
mr: मुख्यपानावरील साहित्य अद्याप निर्माण झालेले नाही

en: Basic page
mr: साधे पान

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)

en: Welcome to [site:name]
mr: [site:name] मध्ये आपले स्वागत
