Varbase Core (9.0.4) - en to he translation catalogue (68 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Reset
he: איתחול

en: Feed
he: פיד

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Archive
he: ארכיון

en: hidden
he: מוסתר

en: Path
he: מיקום

en: Updated
he: עודכן

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Items
he: פריטים

en: Desc
he: יורד

en: Role
he: תפקיד

en: Users
he: חברי האתר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: author
he: מחבר/ת

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Permissions
he: הרשאות

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Apply
he: החל

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: All content
he: כל התכנים

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: No front page content has been created yet.
he: לא נוצר עדיין תוכן לדף הבית.

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Make it at least 6 characters
he: ליצור סיסמה עם  6 תווים לפחות

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים
