Varbase Core (9.0.77) - en to fi translation catalogue (109 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Author
fi: Tekijä

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Reset
fi: Palauta

en: Feed
fi: Syöte

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Archive
fi: Arkisto

en: hidden
fi: piilotettu

en: Path
fi: Polku

en: key
fi: avain

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Picture
fi: Kuva

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Good
fi: Hyvä

en: Off
fi: Pois päältä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Items
fi: Aiheet

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Token
fi: Muuttuja

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: author
fi: kirjoittaja

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Password strength:
fi: Salasanan vahvuus:

en: Apply
fi: Käytä

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Create Content
fi: Luo sisältöä

en: About
fi: Tietoja

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Strong
fi: Vahva

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: No front page content has been created yet.
fi: Etusivun sisältöä ei ole vielä luotu.

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Add lowercase letters
fi: Lisää pieniä kirjaimia

en: Add uppercase letters
fi: Lisää isoja kirjaimia

en: Add numbers
fi: Lisää numeroita

en: Add punctuation
fi: Lisää välimerkkejä

en: Make it different from your username
fi: Tee siitä eri kuin käyttäjänimesi

en: Weak
fi: Heikko

en: Fair
fi: Keskiverto

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fi: Tekstin enimmäispituus on @limit merkkiä, josta jäljellä on <strong>@remaining</strong>

en: Administer account settings
fi: Ylläpidä tilin asetuksia

en: The time that the node was created.
fi: Solmun luontiajankohta.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.

en: The time that the custom block was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kustomoitua lohkoa viimeksi muokattiin.

en: Lists (Views)
fi: Listaukset (Views)

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: Recommendations to make your password stronger:
fi: Suosituksia salasanasi parantamiseksi:
