Varbase Core (9.0.86) - en to sv translation catalogue (109 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Author
sv: Författare

en: yes
sv: ja

en: List
sv: Lista

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: On
sv: På

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Reset
sv: Återställ

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Note:
sv: Observera:

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Archive
sv: Arkiv

en: hidden
sv: dold

en: Path
sv: Sökväg

en: key
sv: nyckel

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: no
sv: nej

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Good
sv: Bra

en: Off
sv: Av

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Items
sv: Poster

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Role
sv: Roll

en: Users
sv: Användare

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Member for
sv: Medlem i

en: author
sv: författare

en: People
sv: Personer

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Password strength:
sv: Lösenordsstyrka:

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Default theme
sv: Standardtema

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Frontpage
sv: Startsida

en: @interval ago
sv: @interval sedan

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Strong
sv: Stark

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Monthly archive
sv: Månatligt arkiv

en: No front page content has been created yet.
sv: Inget innehåll för startsidan har skapats ännu.

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: No people available.
sv: Inga personer tillgängliga.

en: Add lowercase letters
sv: Lägg till små bokstäver

en: Add uppercase letters
sv: Lägg till versaler

en: Add numbers
sv: Lägg till siffror

en: Add punctuation
sv: Lägg till skiljetecken

en: Make it different from your username
sv: Ha inte samma som ditt användarnamn

en: Weak
sv: Svag

en: Fair
sv: Tillräcklig

en: Find and manage people interacting with your site.
sv: Hitta och hantera personer som använder din webbplats.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sv: Hantera användarkonton, roller och behörigheter.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: linear
sv: linjär

en: Get started
sv: Kom igång

en: Administer account settings
sv: Administrera kontoinställningar

en: The time that the node was created.
sv: Tidpunkten för när noden skapades.

en: The time that the node was last edited.
sv: Tidpunkten för när noden senast redigerades.

en: The time that the custom block was last edited.
sv: Tidpunkten då det anpassade blocket senast redigerades.

en: A brief description of your block.
sv: En kort beskrivning av ditt block.

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: All content, by month.
sv: Allt innehåll, månadsvis.

en: All content promoted to the front page.
sv: Allt innehåll som visas på startsidan.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: Welcome to [site:name]
sv: Välkommen till [site:name]

en: Name or email contains
sv: Namn eller e-post innehåller

en: Recommendations to make your password stronger:
sv: Rekommendationer för att göra ditt lösenord starkare:

en: @interval hence
sv: @interval därav
