Varbase Core (all releases) - en to sv translation catalogue (61 entries)

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: yes
sv: ja

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Reset
sv: Återställ

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Note:
sv: Observera:

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Archive
sv: Arkiv

en: hidden
sv: dold

en: Path
sv: Sökväg

en: key
sv: nyckel

en: no
sv: nej

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Good
sv: Bra

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Password strength:
sv: Lösenordsstyrka:

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Default theme
sv: Standardtema

en: Frontpage
sv: Startsida

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Strong
sv: Stark

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Monthly archive
sv: Månatligt arkiv

en: No front page content has been created yet.
sv: Inget innehåll för startsidan har skapats ännu.

en: Add lowercase letters
sv: Lägg till små bokstäver

en: Add uppercase letters
sv: Lägg till versaler

en: Add numbers
sv: Lägg till siffror

en: Add punctuation
sv: Lägg till skiljetecken

en: Make it different from your username
sv: Ha inte samma som ditt användarnamn

en: Weak
sv: Svag

en: Fair
sv: Tillräcklig

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: linear
sv: linjär

en: Get started
sv: Kom igång

en: Administer account settings
sv: Administrera kontoinställningar

en: The time that the custom block was last edited.
sv: Tidpunkten då det anpassade blocket senast redigerades.

en: A brief description of your block.
sv: En kort beskrivning av ditt block.

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: All content, by month.
sv: Allt innehåll, månadsvis.

en: All content promoted to the front page.
sv: Allt innehåll som visas på startsidan.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.

en: Welcome to [site:name]
sv: Välkommen till [site:name]

en: Recommendations to make your password stronger:
sv: Rekommendationer för att göra ditt lösenord starkare:
