Varbase Core (9.1.38) - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Author
ast: Autor

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Reset
ast: Reafitar

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Path
ast: Camín

en: Updated
ast: Anováu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: no
ast: non

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Good
ast: Bonu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Items
ast: Elementos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Member for
ast: Miembru hai

en: People
ast: Xente

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Permissions
ast: Permisos

en: Basic page
ast: Páxina básica
