Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: On
hi: चालू

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Upload image
hi: तस्वीर डालिये

en: Created
hi: निर्मित

en: Off
hi: बंद

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Content queue
hi: सामग्री कतार

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Video
hi: वीडियो

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Library
hi: लाइब्रेरी
