Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: On
pt: Ligado

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Upload image
pt: Carregar imagem

en: Created
pt: Criado

en: Off
pt: Desligado

en: Menu link
pt: Ligação de Menu

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Sticky at top of lists
pt: Destacado no topo das listas

en: URL alias
pt: URL alternativo

en: Items
pt: Itens

en: Authored by
pt: Criado por

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Criado em

en: Video
pt: Vídeo

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Embed
pt: Embebido

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Escolha um filtro e clique em Aplicar para ver os resultados pretendidos

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
