Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Type
tr: Tip

en: On
tr: Açık

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Upload image
tr: Görsel yükle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Off
tr: Kapalı

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Items
tr: Öğeler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Embed
tr: Göm

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Library
tr: Kütüphane

en: Select any filter and click on Apply to see results
tr: Herhangi bir süzgeç seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: The time that the node was created.
tr: Düğümün oluşturulduğu zaman.

en: The time that the node was last edited.
tr: Düğümün en son düzenlendiği zaman.

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı
