Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Type
uk: Тип

en: On
uk: Увімкнено

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: Created
uk: Створено

en: Off
uk: Вимкнено

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Items
uk: Елементи

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Video
uk: Відео

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Sort options
uk: Параметри впорядкування

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Library
uk: Бібліотека

en: Select any filter and click on Apply to see results
uk: Щоб побачити результат, виберіть довільний фільтр і натисніть "Застосувати"

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
uk: Обчислене посилання меню для матеріала (доступно лише під час збереження матеріала).
