Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Type
ro: Tip

en: On
ro: Pornit

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Created
ro: Creat

en: Off
ro: Oprit

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Items
ro: Articole

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Embed
ro: Încorporat

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.
