Media Hero Slider (9.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: On
hu: Be

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Off
hu: Ki

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: item
hu: tétel

en: items
hu: tételek

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
hu: Számított menühivatkozás a tartalomra (csak a tartalom mentésekor elérhető).
