Media Hero Slider (9.0.2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Off
fr: Désactivé

en: Menu link
fr: Lien du menu

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Sticky at top of lists
fr: Epinglé en haut des listes

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: item
fr: élément

en: items
fr: éléments

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Content queue
fr: File d'attente du contenu

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Master
fr: Principal

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fr: Contenu limité à @limit caractères, restant : <strong>@remaining</strong>

en: The time that the node was created.
fr: L'heure à laquelle le nœud a été créé.

en: The time that the node was last edited.
fr: La date à laquelle le nœud a été modifié pour la dernière fois.

en: The username of the content author.
fr: Le nom d'utilisateur de l'auteur du contenu.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
fr: Lien de menu calculé pour le nœud (disponible uniquement pendant l'enregistrement du nœud).
