Varbase Layout Builder (10.0.12) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: On
da: Tilsluttet

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Label
da: Etiket

en: Section
da: Sektion

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Menu link
da: Menu-link

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Gallery
da: Galleri

en: Heading
da: Overskrift

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Offset
da: Forskydning

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Asc
da: Stigende

en: Section @section
da: Sektion @section

en: The time that the node was created.
da: Tidspunktet hvor indholdselementet blev oprettet.

en: The time that the node was last edited.
da: Tidspunktet hvor indholdselementet sidst blev redigeret.

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
da: Beregnet menulink for noden (kun tilgængeligt imens noden gemmes).
