Varbase Layout Builder (10.0.13) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: On
uk: Увімкнено

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Label
uk: Мітка

en: Section
uk: Розділ

en: Layout
uk: Макет

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Filter
uk: Фільтр

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: Gallery
uk: Галерея

en: Heading
uk: Заголовок

en: Authored by
uk: Автор

en: Media
uk: Медіа

en: Desc
uk: Спад

en: Template
uk: Шаблон

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Offset
uk: Зміщення

en: HTML code
uk: HTML код

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Col
uk: Стовп

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Section @section
uk: Секція @section

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
uk: Обмеження матеріалу у символах - @limit, залишилось - <strong>@remaining</strong>

en: Heading 2
uk: Заголовок 2

en: Heading 3
uk: Заголовок 3

en: Horizontal alignment
uk: Горизонтальне вирівнювання

en: Vertical alignment
uk: Вертикальне вирівнювання

en: Heading 4
uk: Заголовок 4

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
uk: Обчислене посилання меню для матеріала (доступно лише під час збереження матеріала).
