Varbase Layout Builder (10.0.15) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: On
id: Pada

en: Size
id: Ukuran

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Layout
id: Tata letak

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: Heading
id: Judul

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun

en: Section @section
id: Bagian @section

en: The time that the node was last edited.
id: Waktu terakhir kali node diedit.

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
id: Tautan menu yang dihitung untuk node (hanya tersedia selama penyimpanan node).
