Varbase Layout Builder (10.0.16) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Type
pl: Typ

en: On
pl: Włączony

en: Size
pl: Rozmiar

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Label
pl: Etykieta

en: Section
pl: Sekcja

en: Layout
pl: Układ

en: Created
pl: Utworzono

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Filter
pl: Filtr

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Gallery
pl: Galeria

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Template
pl: Szablon

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Meta tags
pl: Tagi meta

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Section @section
pl: Sekcja @section

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pl: Pozostało znaków: <strong>@remaining</strong>/@limit.

en: Heading 2
pl: Nagłówek 2

en: Heading 3
pl: Nagłówek 3

en: The time that the node was created.
pl: Data utworzenia węzła.

en: The time that the node was last edited.
pl: Data ostatniej edycji węzła.

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.
