Varbase Layout Builder (10.0.52) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: On
vi: Bật

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Image
vi: Ảnh

en: Label
vi: Nhãn

en: Section
vi: Phần

en: Layout
vi: Bố cục

en: ID
vi: Mã

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Page
vi: Trang

en: Off
vi: Tắt

en: Menu link
vi: Liên kết trên trình đơn

en: Filter
vi: Lọc

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Sticky at top of lists
vi: Đưa lên đầu danh sách

en: Gallery
vi: Thư viện ảnh

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Template
vi: Mẫu

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Col
vi: Cột

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính

en: Horizontal alignment
vi: Canh hàng ngang

en: Vertical alignment
vi: Canh hàng dọc
