Varbase Layout Builder (10.0.58) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Type
it: Tipo

en: On
it: Acceso

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Section
it: Sezione

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Filter
it: Filtra

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Heading
it: Intestazione

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Offset
it: Scostamento

en: Meta tags
it: Meta tag

en: Container width
it: Larghezza contenitore

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: Master
it: Principale

en: The time that the node was created.
it: Data e ora in cui il nodo è stato creato.

en: The time that the node was last edited.
it: Data e ora in cui il nodo è stato modificato l'ultima volta.

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.
