Varbase Layout Builder (10.0.58) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Type
ja: タイプ

en: On
ja: オン

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Label
ja: ラベル

en: Section
ja: セクション

en: Layout
ja: レイアウト

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Filter
ja: フィルター

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Sticky at top of lists
ja: リスト上部に固定

en: Heading
ja: 見出し1

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Offset
ja: オフセット

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Section @section
ja: セクション @section

en: The time that the node was created.
ja: ノードが作成された日時。

en: The time that the node was last edited.
ja: ノードが最後に更新された日時。

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。
