Varbase Layout Builder (10.1.0-alpha6) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Outline
hu: Vázlat

en: Label
hu: Címke

en: Section
hu: Szakasz

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Gallery
hu: Galéria

en: Heading
hu: Címsor

en: Authored by
hu: Szerző

en: Media
hu: Média

en: Desc
hu: Csökk

en: Colors
hu: Színek

en: Color
hu: Szín

en: Template
hu: Sablon

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Changed
hu: Módosítva

en: Sizes
hu: Méretek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Target
hu: Cél

en: Meta tags
hu: Meta jelölők

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Open in a new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Section @section
hu: @section szekció

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
hu: Számított menühivatkozás a tartalomra (csak a tartalom mentésekor elérhető).
