Varbase Layout Builder (10.1.0-alpha6) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Outline
tr: Anahat

en: Label
tr: Etiket

en: Section
tr: Bölüm

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Heading
tr: Başlık

en: Authored by
tr: Yazan

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Colors
tr: Renkler

en: Color
tr: Renk

en: Template
tr: Şablon

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Changed
tr: Değişti

en: Sizes
tr: Boyutlar

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Target
tr: Hedef

en: Meta tags
tr: Meta etiketleri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: The time that the node was created.
tr: Düğümün oluşturulduğu zaman.

en: The time that the node was last edited.
tr: Düğümün en son düzenlendiği zaman.

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı
