Varbase Layout Builder (10.1.0-beta3) - en to sv translation catalogue (47 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Type
sv: Typ

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Outline
sv: Disposition

en: Label
sv: Etikett

en: Section
sv: Sektion

en: Created
sv: Skapad

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Menu link
sv: Menylänk

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Gallery
sv: Galleri

en: Heading
sv: Rubrik

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Colors
sv: Färger

en: Color
sv: Färg

en: Template
sv: Mall

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Changed
sv: Ändrad

en: Sizes
sv: Storlekar

en: Offset
sv: Kompensera

en: Target
sv: Mål

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Section @section
sv: Sektion @section

en: The time that the node was created.
sv: Tidpunkten för när noden skapades.

en: The time that the node was last edited.
sv: Tidpunkten för när noden senast redigerades.

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
sv: Beräknad menylänk för noden (endast tillgänglig vid sparande av nod).
