Varbase Layout Builder (10.1.0-beta7) - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Body
cs: Text

en: Type
cs: Typ

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Size
cs: Velikost

en: None
cs: Žádné

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Outline
cs: Začlenit

en: Label
cs: Popisek

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Menu link
cs: Položka menu

en: Filter
cs: Filtr

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Authored by
cs: Autor

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Color
cs: Barvy

en: Template
cs: Šablona

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Changed
cs: Změněno

en: Sizes
cs: Rozměry

en: Offset
cs: Posun

en: Target
cs: Cíl

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.
