Varbase Layout Builder (10.1.0-rc6) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: More
ar: المزيد

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Outline
ar: الهيكل

en: Label
ar: التسمية

en: Layout
ar: تخطيط

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Heading
ar: الترويسة

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Color
ar: اللون

en: Template
ar: القالب

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Sizes
ar: احجام

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Target
ar: الهدف

en: - All -
ar: - الكل -

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
