Varbase Layout Builder (10.1.0-rc7) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: More
fa: بیشتر

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Outline
fa: سرفصل

en: Label
fa: برچسب

en: Section
fa: بخش

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Filter
fa: فیلتر

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Gallery
fa: گالری

en: Heading
fa: عنوان

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Color
fa: رنگ

en: Template
fa: قالب

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Offset
fa: جابجایی

en: Target
fa: مقصد

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: The username of the content author.
fa: نام کاربری نویسنده محتوا.
