Varbase Layout Builder (10.1.0-rc7) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: More
oc: Mai

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Image
oc: Imatge

en: Outline
oc: Estructura

en: Label
oc: Etiqueta

en: Section
oc: Seccion

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Filter
oc: Filtrar

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Heading
oc: Entèsta

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Offset
oc: Decalatge

en: Target
oc: Cibla

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
