Varbase Layout Builder (10.1.6) - en to vi translation catalogue (28 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Disabled
vi: Tắt

en: More
vi: Thêm

en: On
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Size
vi: Dung lượng

en: None
vi: Không có

en: Link
vi: Liên kết

en: Outline
vi: Tóm tắt

en: Layout
vi: Bố cục

en: Expanded
vi: Mở rộng

en: Off
vi: Tắt

en: Menu link
vi: Liên kết trên trình đơn

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Sticky at top of lists
vi: Đưa lên đầu danh sách

en: Gallery
vi: Thư viện ảnh

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Media
vi: Phương tiện

en: Color
vi: Màu sắc

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Change
vi: Thay đổi

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Col
vi: Cột

en: Horizontal alignment
vi: Canh hàng ngang

en: Vertical alignment
vi: Canh hàng dọc
