Varbase Layout Builder (10.1.9) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: More
nl: Meer

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: Outline
nl: Structuur

en: Layout
nl: Lay-out

en: Expanded
nl: Uitgeklapt

en: Off
nl: Uit

en: Menu link
nl: Menulink

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: Gallery
nl: Album

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Colors
nl: Kleuren

en: Color
nl: Kleur

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Change
nl: Wijzigen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Sizes
nl: Afmetingen

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Target
nl: Doel

en: Page description
nl: Paginabeschrijving

en: Meta tags
nl: Metatags

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
nl: Inhoud beperkt tot @limit tekens, resterend: <strong>@remaining</strong>

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: The time that the node was created.
nl: Het tijdstip waarop de node is aangemaakt.

en: The time that the node was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de node voor het laatst werd bewerkt.

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
nl: Berekende menulink van de node (alleen beschikbaar tijdens het opslaan).
