Varbase Media (all releases) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: On
da: Tilsluttet

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Gallery
da: Galleri

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Provider
da: Udbyder

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: Maximum height
da: Maksimumhøjde

en: Maximum width
da: Maksimumbredde

en: Submit button text
da: Tekst på indsend-knap

en: The directory %directory is not writable.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory.

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
da: Forsøget på at oprette mappen mislykkedes, sikkert på grund af manglende tilladelser. For at fortsætte installationen skal du enten oprette mappen og rette dens tilladelser manuelt, eller sikre dig at webserveren har tilladelse til at oprette den automatisk. Se INSTALL.txt eller <a href=":handbook_url">håndbogen</a> for mere information.
