Varbase Media (10.1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Upload
bn: আপলোড

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Table
bn: টেবিল

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Browser
bn: ব্রাউজার

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
