Varbase Media (10.1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (74 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Audio
he: אודיו

en: Updated
he: עודכן

en: Search keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Upload
he: העלאה

en: Upload image
he: העלאת תמונה

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Gallery
he: גלריה

en: Items
he: פריטים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Widget
he: וידג'ט

en: Desc
he: יורד

en: Table
he: טבלה

en: Provider
he: ספק

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Token
he: אסימון

en: Browser
he: דפדפן

en: author
he: מחבר/ת

en: Video
he: וידאו

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Grid
he: רשת

en: Editor
he: עורך

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: The directory %directory does not exist.
he: הספריה %directory לא קיימת.

en: Offset
he: היסט

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: Embed
he: הטמעה

en: Maximum height
he: גובה מקסימלי

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Submit button text
he: כיתוב על כפתור הביצוע (Submit button)

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: The directory %directory is not writable.
he: לא ניתן לכתוב לספריה %directory.

en: Apply filters
he: החלת מסננים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Library
he: ספריה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
he: התוכן מוגבל ל@limit תווים, נותרו: <strong>@remaining</strong>.

en: Select media
he: בחירת מדיה
