Varbase Media (10.1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (72 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: File
cs: Soubor

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Preview
cs: Náhled

en: True
cs: Pravda (True)

en: Default
cs: Výchozí

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Upload
cs: Nahrát

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Items
cs: Položky

en: Authored by
cs: Autor

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Table
cs: Tabulka

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Original
cs: Původní

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Browser
cs: Prohlížeč

en: author
cs: autor

en: Changed
cs: Změněno

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Grid
cs: Mřížka

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: Offset
cs: Posun

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: Embed
cs: Vložit

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Video file
cs: Video soubor

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: Apply filters
cs: Použít filtry

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Library
cs: Knihovna

en: Full content
cs: Plný obsah

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Delete media
cs: Smazat média

en: Publish media
cs: Zveřejnit média

en: Unpublish media
cs: Skrýt média

en: Use local files for reusable media.
cs: Zařazuje lokální soubor do knihovny médií k opětovnému použití.

en: Use local images for reusable media.
cs: Zařazuje obrázkový soubor do knihovny médií k opětovnému použití.

en: Name (A-Z)
cs: Jméno (A–Z)

en: Name (Z-A)
cs: Jméno (Z–A)
