Varbase Media (10.1.0) - en to ast translation catalogue (31 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Language
ast: Llingua

en: File
ast: Ficheru

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Preview
ast: Entever

en: Default
ast: Predefiníu

en: Updated
ast: Anováu

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Upload
ast: Xubir

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Page
ast: Páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Items
ast: Elementos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Table
ast: Tabla

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Browser
ast: Restolador

en: The directory %directory does not exist.
ast: La carpeta %directory nun esiste.

en: The directory %directory is not writable.
ast: Nun puedo escribir na carpeta %directory
