Varbase Media (8.x-4.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: Language
mr: भाषा

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: True
mr: सत्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Updated
mr: सुधारित

en: Upload
mr: अपलोड

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित
