Varbase Media (8.x-6.9) - en to ro translation catalogue (67 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: On
ro: Pornit

en: File
ro: Fișier

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Updated
ro: Actualizat

en: Search keywords
ro: Cuvinte cheie pentru căutare

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Items
ro: Articole

en: Authored by
ro: Autor

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Provider
ro: Furnizor

en: Original
ro: Originală

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Token
ro: Simbol

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Offset
ro: Decalaj

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: Embed
ro: Încorporat

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: Video file
ro: Fișier video

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Submit button text
ro: Text pentru butonul de trimitere

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media

en: Media name
ro: Nume media

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.
