Varbase Media (8.x-7.4) - en to da translation catalogue (71 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: File
da: Fil

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: Audio
da: Lyd

en: Updated
da: Opdateret

en: Search keywords
da: Søgeord

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Upload image
da: Upload billede

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Gallery
da: Galleri

en: Items
da: Overskrifter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Table
da: Tabel

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Token
da: Symbol

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Grid
da: Gitter

en: Audio file
da: Lydfil

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: Offset
da: Forskydning

en: Newest first
da: Nyeste først

en: Image Browser
da: Billedvælger

en: Video file
da: Videofil

en: Submit button text
da: Tekst på indsend-knap

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: The directory %directory is not writable.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory.

en: Apply filters
da: Tilføj filtre

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Library
da: Bibliotek

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Select any filter and click on Apply to see results
da: Vælg et filter og klik på Anvend for at se resultater

en: No media available.
da: Ingen tilgængelige media.

en: Media Library
da: Mediebibliotek

en: Asc
da: Stigende

en: Media type
da: Medie type

en: Select media
da: Vælg medie

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
da: Forsøget på at oprette mappen mislykkedes, sikkert på grund af manglende tilladelser. For at fortsætte installationen skal du enten oprette mappen og rette dens tilladelser manuelt, eller sikre dig at webserveren har tilladelse til at oprette den automatisk. Se INSTALL.txt eller <a href=":handbook_url">håndbogen</a> for mere information.

en: Delete media
da: Slet medie

en: Save media
da: Gem medie

en: Publish media
da: Udgiv medie

en: Unpublish media
da: Afpublicér medie

en: A locally hosted audio file.
da: En lokal lydfil.

en: A locally hosted video file.
da: En lokal videofil.

en: Name (A-Z)
da: Navn (A-Z)

en: Name (Z-A)
da: Navn (Z-A)

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.
