Varbase Media (9.0.42) - en to sv translation catalogue (93 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: File
sv: Fil

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: True
sv: Sant

en: Default
sv: Förvald

en: Audio
sv: Ljud

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Search keywords
sv: Nyckelord för sökning

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload image
sv: Ladda upp bild

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Gallery
sv: Galleri

en: Items
sv: Poster

en: Authored by
sv: Författad av

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Table
sv: Tabell

en: Provider
sv: Leverantör

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Browser
sv: Webbläsare

en: author
sv: författare

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Grid
sv: Rutnät

en: Editor
sv: Redaktör

en: The directory %directory does not exist.
sv: Katalogen %directory finns inte.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Newest first
sv: Nyaste först

en: Embed
sv: Bädda in

en: Image Browser
sv: Bildläsare

en: Maximum height
sv: Största höjd

en: Maximum width
sv: Största bredd

en: Tweet
sv: Tweeta

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: Submit button text
sv: Text på skicka-knapp

en: Media Browser
sv: Medialäsare

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: The directory %directory is not writable.
sv: Katalogen %directory är skrivskyddad.

en: Apply filters
sv: Applicera filter

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Library
sv: Bibliotek

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: No media available.
sv: Ingen media tillgänglig.

en: Media Library
sv: Mediabibliotek

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Select media
sv: Välj media

en: Media Image
sv: Mediabild

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Delete media
sv: Radera media

en: Media name
sv: Medianamn

en: Use selected
sv: Använd valda

en: Save media
sv: Spara media

en: Publish media
sv: Publicera media

en: Unpublish media
sv: Avpublicera media

en: Find and manage media.
sv: Hitta och hantera media.

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.

en: Name (A-Z)
sv: Namn (A-Z)

en: Name (Z-A)
sv: Namn (Z-A)

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

en: Edit {{ name }}
sv: Redigera {{ name }}

en: Widget (table)
sv: Gränssnittskomponent (tabell)

en: Delete {{ name }}
sv: Radera {{ name }}
