Varbase Media (9.1.14) - en to ur translation catalogue (34 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Language
ur: زبان

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: File
ur: فائل

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام

en: Preview
ur: جائزہ

en: True
ur: صحیح

en: Default
ur: طے شدہ

en: Audio
ur: آڈیو

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: Page
ur: صفحہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Items
ur: سرخیاں

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: The directory %directory does not exist.
ur: ڈائیریکٹری %directory موجود نہیں ہے۔

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: The directory %directory is not writable.
ur: ڈائریکٹری %directory ناقابلِ تحریر ہے۔

en: « First
ur: » ابتدائی
