Varbase Media (9.1.15) - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Language
hr: Jezik

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: File
hr: Datoteka

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Preview
hr: Pregled

en: True
hr: Istina

en: Default
hr: Zadano

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Search keywords
hr: Ključne riječi pretraživanja

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Upload
hr: Otpremi

en: Upload image
hr: Otpremi sliku

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Items
hr: Stavke

en: Authored by
hr: Autor

en: Media
hr: Mediji

en: Widget
hr: Cinculator

en: Desc
hr: Silazno

en: Table
hr: Tablica

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Browser
hr: Preglednik

en: Grid
hr: Mreža

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: Image Browser
hr: Preglednik slika

en: Maximum height
hr: Maksimalna visina

en: Maximum width
hr: Maksimalna širina

en: The directory %directory is not writable.
hr: U direktorij %directory se ne može pisati.

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: Asc
hr: Uzlazno
