Varbase Media (9.1.16) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: File
fa: فایل

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Audio
fa: صوتی

en: Updated
fa: به‌روز

en: Search keywords
fa: جستجوی کلید واژه‌ها

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Upload image
fa: بارگذاری تصویر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Gallery
fa: گالری

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Original
fa: اصلی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: Browser
fa: مرورگر

en: author
fa: نویسنده

en: Video
fa: ویدیو

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Grid
fa: شبکه

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Audio file
fa: فایل صوتی

en: The directory %directory does not exist.
fa: پوشه %directory وجود ندارد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Maximum height
fa: حداکثر ارتفاع

en: Maximum width
fa: حداکثر عرض

en: - All -
fa: - همه -

en: The directory %directory is not writable.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست.

en: Cover Image
fa: تصویر جلد

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: No media available.
fa: رسانه‌ای در دسترس نیست

en: Media Library
fa: کتابخانه رسانه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Load More
fa: نمایش بیشتر

en: Media library
fa: کتابخانه رسانه

en: Media name
fa: نام رسانه

en: The user ID of the author.
fa: شناسه کاربری نویسنده.

en: The time the media item was created.
fa: زمانی که رسانه ایجاد شده است.

en: The time the media item was last edited.
fa: زمانی که آخرین بار رسانه ویرایش شده است.
