Varbase Workflow (3.1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Moderated content
tr: Denetlenen içerik

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Language
tr: Dil

en: More
tr: Devamı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Default
tr: Varsayılan

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Count
tr: Sayaç

en: Desc
tr: Azalan

en: Table
tr: Tablo

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Simple
tr: Basit

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: - none -
tr: - hiçbiri -

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Get the actual content from a content revision.
tr: İçerik sürümünden gerçek içeriği al.

en: Find and moderate content.
tr: İçeriği bulun ve denetleyin.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
tr: Denetlenen içerik yok. Burada yalnızca taslaklar gibi bekleyen içerik sürümleri listelenir.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla

en: @interval hence
tr: @interval sonra
