Varbase Workflow (3.1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Moderated content
ja: モデレート中のコンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Language
ja: 言語

en: More
ja: 続き

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Default
ja: デフォルト

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Filter
ja: フィルター

en: Count
ja: カウント

en: Desc
ja: 降順

en: Table
ja: テーブル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Simple
ja: 簡単

en: Offset
ja: オフセット

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Save as
ja: 保存

en: @interval ago
ja: @interval 前

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Moderation state
ja: モデレーション状態

en: Asc
ja: 昇順

en: Get the actual content from a content revision.
ja: コンテンツリビジョンから実際のコンテンツを取得します。

en: Editorial
ja: コンテンツ編集

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
ja: モデレート中のコンテンツはありません。下書きなどの掲載を保留しているバージョンのみがここに表示されます。

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ja: 掲載済み

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ja: 掲載
