Varnish purger (8.x-2.3) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Scheme
fa: شماتیک

en: Name
fa: نام

en: Path
fa: مسیر

en: Header
fa: سربرگ

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Performance
fa: کارایی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Port
fa: درگاه

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Token
fa: توکن

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته
