Varbase Theme (Bootstrap 4 - SASS) (9.0.3) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Footer
hi: पादलेख

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: or
hi: अथवा

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
