Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (3.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Forum
hi: फोरम

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Top bar
hi: उपरी पट्टी

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
