Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-alpha7) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Login
it: Accedi

en: Container
it: Contenitore

en: Containers
it: Contenitori

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Log in
it: Accedi

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Last
it: Ultimo

en: Close
it: Chiudi

en: First
it: Primo

en: or
it: o

en: Tabs
it: Schede

en: Reset password
it: Ripristina password

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Back to
it: indietro

en: Path to custom logo
it: Path del logo personalizzato

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
it: Se non hai accesso diretto ai file del server, utilizza questo campo per caricare il tuo logo.

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pause
it: Pausa

en: Pagination
it: Paginazione

en: Upload logo image
it: Carica l'immagine logo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Edit account
it: Modifica account

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
