Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-alpha7) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Login
ja: ログイン

en: Container
ja: コンテナー

en: Containers
ja: コンテナー

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Log in
ja: ログイン

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Last
ja: 最後

en: Close
ja: 閉じる

en: First
ja: 最初

en: or
ja: または

en: Tabs
ja: タブ

en: Reset password
ja: パスワードのリセット

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Path to custom logo
ja: カスタムロゴへのパス

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ja: 独自のロゴをアップロードしたい場合は、ローカルの画像ファイルへのパスを入力してください。

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Upload logo image
ja: ロゴ画像のアップロード

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Edit account
ja: アカウントを編集

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Use the logo supplied by the theme
ja: テーマが提供するロゴを使用
