Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-alpha7) - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Login
pl: Zaloguj

en: Container
pl: Kontener

en: Containers
pl: Kontenery

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: container
pl: kontener

en: Help
pl: Pomoc

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Last
pl: Ostatni

en: Close
pl: Zamknij

en: First
pl: Pierwszy

en: or
pl: lub

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Reset password
pl: Nowe hasło

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: - none -
pl: - brak -

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pause
pl: Pauza

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Upload logo image
pl: Wyślij plik graficzny z logo

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Edit account
pl: Edytuj konto

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Forgot your password?
pl: Nie pamiętasz hasła?

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Use the logo supplied by the theme
pl: Użyj logo dostarczonego przez skórkę

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
