Varbase Theme (Bootstrap 5 - SASS) (4.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: Login
uk: Вхід

en: Container
uk: Контейнер

en: Containers
uk: Контейнери

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: container
uk: контейнер

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Log in
uk: Вхід

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Last
uk: Останній

en: Close
uk: Закрити

en: First
uk: Перший

en: or
uk: або

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Reset password
uk: Скинути пароль

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Path to custom logo
uk: Шлях до власного логотипа

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
uk: Якщо прямого доступу до сервера немає, щоб викласти логотип скористайтеся цим полем.

en: - none -
uk: - порожньо -

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Pause
uk: Призупинити

en: Footer top
uk: Верх нижнього колонтитулу

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Upload logo image
uk: Викласти зображення з логотипом

en: Footer bottom
uk: Низ нижнього колонтитулу

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Edit account
uk: Змінити аккаунт

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Forgot your password?
uk: Забули пароль?

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Use the logo supplied by the theme
uk: Використовувати логотип, пропонований темою

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key
